SOSYAL SORUMLULUK

Sosyal sorumluluk proje ve faaliyetlerinde tüm toplumun ihtiyaç ve sorunlarına çözüm geliştirmeye önem veren Bakyapı, insana ve çevreye duyarlı uygulamalar üretmeyi hedeflemektedir.

Eğitim, sağlık başta olmak üzere yerel halkın öncelikli ihtiyaçlarına yönelik sosyal sorumluluk projelerimiz birçok alanda gerçekleştirilmektedir.

Bakyapı Hacı Ali Bakgör İmam Hatip Ortaokulu

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin İnegöl’de eğitime değer katan çalışmaları kapsamında projelendirilen Bakyapı Hacı Ali Bakgör İmam Hatip Ortaokulu’nun temeli, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bakyapı Yön.Kur.Başk. Veysel Bakgör tarafından törenle atıldı. Temeli atılan okulda 24 derselik, resim ve müzik atölyeleri, 130 kişilik konferans salonu, otopark alanları ve fiziksel engellerin kullanımı için birçok detaya yer verilmiş. Yapımına başlanan okulun 24 aylık bir çalışma ile tamamlanması planlanıyor.

İstanbul Esenyurt Bakyapı İlkokulu

İstanbul Esenyurt'daki sınıf yoğunluğunun azaltılması amacıyla yeni bir eğitim yuvasını Bakyapı farkıyla daha kazandı. Bakyapı Okulu 2800m² alan üzerinde 24 derslik kapasitesine sahip olacak. Okul inşaatı 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminde hizmet vermeye başlayacaktır.

Sağlık Ocakları

  • Ali BAKGÖR Sağlık Ocağı / Emek Mahallesi - 2007
  • Panayır Sağlık Ocağı / Panayır Mahallesi - 2008
  • Soğanlı Sağlık Ocağı / Soğanlı Mahallesi - 2009
  • Emirsultan Sağlık Ocağı / Emirsultan Mahallesi - 2011

BAKYAPI, grup olarak en çok değer verdiği insana ve insan sağlığına hizmetlerde bulunmayı ilke ve sosyal bir sorumluluk olarak ilk sırada bulundurur. Bu anlamda son 4 yılda Belediyelerimizle işbirliği içinde ihtiyaç duyulan semtlerde her yıl bir sağlık ocağı yapmayı taahhüt etmiştir. Bu anlamda 3 sağlık ocağını tamamlayıp Belediyelerimizin ve halkımızın hizmetine sunmuştur.

Emirsultan Aşevi

Emir Sultan'da Bakyapı Aşevi ve Sağlık Ocağı 10.02.2012 Cuma günü, sade bir törenle halkın hizmetine sunuldu. Tören sonrası yetkililer halka çorba dağıttılar. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe, Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin, Ak Parti İl Başkanı Sayın Sedat Yalçın ve eski milletvekillerinin katıldığı törende Bakyapı Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Bakgör, her türlü sosyal projede görev almaktan duyduğu mutluluğu bir kez daha dile getirdi. Bursa'dan kazandıklarını tekrar Bursa ile paylaşmanın haklı gururunu yaşadı.

Ekmek Dağıtım Fırını

Ekmek Dağıtım Fırını Bursa Osmangazi Belediyesi işbirliği ile hayata geçirilen ücretsiz ekmek dağıtımı yapan fırın bölge halkının ihtiyaçlarına hizmet etmektedir.