BAŞKANIN MESAJI

Tüm Dünya'yı saran finansal kriz sonrası ekonomide sular durulmaya başladı. Bu süreçte grafiği yükselen ülkelerden birinin Türkiye olması bizleri gururlandırmıştır. Bu başarılı tablonun arkasında ülkemizin kararlılıkla uzun vadeli politikalar uygulamış olması yer almaktadır. Bu kapsamda, Türkiye ekonomisinin 2012 yılında güçlü büyümesinin devam edeceğini ümit ediyoruz.

Bakyapı Grup olarak, uzun vadede aktif olduğumuz sektörlerde bölgesel büyümeyi sürdürmeyi hedefliyoruz. 2011 yılı Grubumuz adına başarılı bir yıl oldu 2012 yılı içerisinde de bu büyüme trendimizi sürdürmek istiyoruz.

2011 yılında, Grup şirketlerimizden Bakyapı İnşaat olarak yüksek kaliteli hizmet anlayışı ve kurumsal yönetim yaklaşımı ile Bursa'nın konut projelerindeki aranan markası olduk. Bu başarımızı 2012 yılında bölge illerdeki projelerimizle geliştirmeyi hedefliyoruz. Gıda sektöründe, Bakgörler Gıda ile, devam eden toz içecek üretimi ve pazarlaması ile on yıldır aktif olduğu piyasalarda sürdürülebilir büyümesini devam ettirmiştir. Bakterm İzolasyon ile, Yalıtımlı Duvar Bloğu üretimi tesisi kurularak ısı ve ses izolasyonu alanlarında öncelikli olarak kendi projelerimizde kullanmak üzere "thermoblok" markasıyla kendi sandviç duvar bloğumuzu üretmeye başladık. Mobak Mobilya ile, 2011 yılı içerisinde grubumuza katılan yeni kadromuzla ve yeni makine yatırımlarımızla birlikte onbeş yıldır kendi projelerimiz için üretim yaptığımız mobilya ürünlerimizi 2012 yılında bünyemiz dışındaki firmalara pazarlama imkanını da yakalamış olacağız.

2011 yılında olduğu gibi sosyal, çevresel ve sponsorluk alanlarında yapmış olduğumuz projelerimize yeni yılda da devam edeceğiz. Bu anlamda markaların değerini sadece ticari projelerin değil sosyal ve çevresel projelerinde belirlediğini çok iyi bilmekteyiz.

Grubumuzun başarısında emeği geçen değerli çalışanlarımıza, Bakyapı Gruba duydukları güven ve verdikleri destek için müşterilerimize, bizimle birlikte çalışmaktan keyif alan çözüm ortaklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Veysel BAKGÖR
Yönetim Kurulu Başkanı
BAKYAPI GROUP